קופה רושמת לעסק


קופה רושמת ממוחשבת

בחירת קופה רושמת לעסק

הקופה הרושמת עברה הרבה שינוים ותהפוכות מאז הימים שבהם היתה רק מחשבון עם סליל נייר להדפיס עליו את החשבונות שביצעתם באמצעותה. קופה רושמת היום היא הרבה יותר מאשר אותו מכשיר והיא יודעת לעשות הרבה יותר מזה, אולם לא כל קופה רושמת מתאימה לכל עסק. להלן נסקור כמה סוגים עיקריים של קופת מחשב  וננסה לאפיין בעבור אילו עסקים היא כדאית.

קופה רושמת לפי גודל העסק ונפח פעילות

הפרמטר הראשון לפיו כדאי לשקול בחירת קופה רושמת מסוגים שונים הוא נפח הפעילות של העסק וגודלו. ככל שמדובר בעסק גדול יותר אשר יש לו גם נפח פעילות גדול יותר, הערך המוסף של קופה רושמת מתקדמת ומרובה בפונקציות מתקדמות הוא גדול יותר. בעבור עסקים עם הרבה נקודות מכירה, קופה רושמת שמסוגלת להעביר ברשת ולרכז את כל העסקאות שבוצעו ביום, כמו גם להפיק דו"חות שונים לגבי העסקאות שבוצעו ולתת תמונת מצב של המלאי של העסק – היא כמעט חיונית. בעבור עסקים משפחתיים קטנים בעלי נפח פעילות קטן יותר, השוואת התועלת מול המחיר של קופה רושמת מתקדמת נראית אחרת.

פונקציות ספציפיות הדרושות לעסק

ישנם עסקים אשר צריכים קופה רושמת שיודעת לבצע פונקציות ספיצפיות של ניהול העסקאות בעסק. כך למשל, ישנן קופות רושמות אשר יודעות להציע פונקציות שמסייעות בניהול המלאי ובביצוע ספירת מלאי וכיוצא באלה. במקרים אחרים יכולת הפקת הדו"חות של קופה רושמת יכולה להיות יתרון גדול בעבור העסק. לא מדובר רק על קופה רושמת המסכמת את סך כל העסקאות אלא קופה רושמת אשר מסוגלת להפיק דו"חות שונים של ביצועי העסק, למשל לפי שעה או יום, ופרמטרים נוספים, כך שבעל העסק יכול לראות תמונה אמינה וטובה של העסק ולהבין מה הם הדברים בהם העסק פועל טוב ובאילו מקרים העסק יכול לשפר את ביצועיו. קופה רושמת מסוג זה יכולה להיות יקרה יותר, אולם כאשר הדבר נחוץ לעסק – כדאי להיעזר בזה.

קופה רושמת למרכולים וסופרמרקטים

במרכולים וברשתות הסופרמרקטים יש צורך בקופה רושמת מיוחדת אשר לא רק תבצע את העסקאות אלא גם תבצע את הדברים בצורה מהירה. אחת השיטות לעשות את זה היא באמצעות קורא בר-קוד. ניתן להשיג קופה רושמת אשר לא רק קוראת בר-קוד אלא גם מסוגת להדפיס מדבקות בר-קוד למוצרים השונים ובכך חוסכת לכם את הצורך להדפיס אותם בעצמכם. 


נכתב על ידי JP קופה רושמת